Uzun, ince bir yoldayım...

Lilypie Fourth Birthday tickers

31 Ağustos 2011 Çarşamba

Marmaris'te bayram

Bayram tatilinde ailecek başbaşa olalım istedi annem ve babam. Hem güneyde kalmak hem de arabasız bir tatil için Marmaris iyi bir alternatifti. Marmaris'in merkezine çok yakın bir oteli seçmişler: Pupa Yat Otel.


Kendine ait ufak bir marinası, temiz bir kumsalı, sakin bir ortamı vardı. Odamız ufak, sade ve rahat. Ne Karadeniz'den ne de Akdeniz'den alışkın olduğumuz balçığa yakın Ege kumunu hiç sevmedim maalesef.

Hatta bu tatil hiç de keyifli değildim. Bir kere arkadaşım yoktu, kum yoktu, dalga yoktu. Yalnizca püfür püfür esen bir meltem, okaliptüs ağaçlarının gölgesinde bir hamak, suyun ve yaprakların sakin ve uyutan sesi vardı.
Ben ise hiç olmadığım kadar huysuzdum. Burası terapi için ideal ama benim gibi 2 yaş sendromunun ortasındaki bir çocuk-insan için iyi bir alternatif olmayabilir.

Gezdiğim sürece değil tabii :)

Annemler riske girip benimle tekne turunu katıldı. Akvaryum denilen bir yer vardı ki, hep orada yüzebilirdim; çok güzeldi, balıklarla yüzdüm.

Otelde tüm abiler-ablalar bana çok iyi davrandı, beni mutlu görmek için türlü oyunlar oynadılar. Yemekler çok güzeldi, anne eli değmiş gibi büyük porsiyonlarda ve saf tadıyla, güleryüzle sunuldu hep bize. Dışarıda sivrisinek vardı, sineklerden korunmak için iPad'e yüklediğimiz Anti Mosquito ve Euphia sprey çok işe yaradı.

Annem oteli internette araştırırken tesadüfen buldu, özellikle Göksu Teyze'ye teşekkürler. Bebekli ya da çift olarak bir haftasonu kaçamağı için ideal, sıcacık bir yer burası. Bundan böyle Marmaris'te mekanımız belli...

Hiç yorum yok: